Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Geleceğe Uğurladı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik yılı 16.Dönem mezuniyet töreni 20 Haziran 2019 tarihinde Sarıgöl ilçesi Belediye Düğün salonunda gerçekleştirildi. Sarıgöl Belediye Başkan vekili, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl İlçe Koordinatörü Akif KILIÇASLAN, Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü  Doktor Öğretim Üyesi Hasan KÖSE, öğretim elemanları, mezunların aileleri ve öğrenciler katıldı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü birincisi Harita Kadastro programından öğrencimiz Nevzat GÜRGEN konuşmasında başta hocaları ve ailesi olmak üzere eğitim döneminde yanında olan, eğitimini başarıyla sürdürmesi için destek olan herkese teşekkür etti ve ‘’ Üniversite serüvenimiz hayatın getireceklerini öngöremediğimiz bir dönemde yaptığımız meslek seçimiyle başladı. Zamanla düşüncelerimiz olgunlaşmaya başladı, dağınık sorularımızın cevapları yerine oturdu ve bugün burada geleceğe şekil vererek birer meslek sahibi birey olarak mezuniyetimizi kutluyoruz ‘’dedi. Son olarak okul hayatından ve bu ailevi sıcaklığı barındıran ortamdan ayrılacağı için içinin buruk olduğunu belirterek ‘’ Beni destekleyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şans, mutluluk sizinle olsun hepinizin mezuniyeti kutlu, yolunuz açık olsun sevgiyle kalın..’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğr. Üyesi Hasan KÖSE yaptığı konuşmada ‘’ Sayın velilerimiz sizler böyle başarılı, güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için bugün kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Sizler adına eğitim sürecinde çok değerli bilgilerini aktaran akademik kadromuza teşekkür ediyorum’’ dedi. Öğrencilerimize onları tanımadan önce gençliğin halini iyi görmediğini, sorumsuz tembel bir neslin yetiştiğini düşünerek üzüldüğünü fakat öğrencilerimizle karşılaştıktan sonra bu tür endişelerin yersiz olduğunu, ülkemizin geleceği için ümitlerinin tekrar yeşerdiğini belirtti. Sonra mezun öğrencilerimize onları çok sevdiğimizi, çok değer verdiğimizi ve sonuna kadar güvendiğimizi dile getirdi. Onlarında bunun farkına vararak bu bilinç ve sorumlulukta hareket edip onlardan sonra gelecek olan nesillere örnek olacaklarına inandığının altını çizdi. Konuşmasının sonunda ise öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar dileyerek bir dörtlükle öğüt verip yollarını aydınlatmalarını diledi.

Mezuniyet töreninin devamında okulumuza maddi manevi katkıda Belediye başkanı Necati SELÇUK’ a , Hayırsever İşadamı Hüseyin GÜMÜŞLÜ ‘ ye ve harita mühendisi Cennet TOKER’e plaketleri verildi. Mezun öğrencilerimize mezuniyet belgeleri hocaları tarafından takdim edildi. Kep atma töreninden sonra misafirlerimiz ve velilerimizle ikramlar yenildi ve 2018-2019 Akademik yılı 16.Dönem mezuniyet töreni sona erdi.


  • İş Yeri Uygulama Eğitimi
  • Uzaktan Eğitim Giriş
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
  • Harita Genel Müdürlüğü
Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2018 | Güvenlik ve Gizlilik